Jídlo a pití

Velkou část odpadů, které produkujeme na našich cestách tvoří obaly od jídla a pití. Přitom produkci odpadů se dá jednoduše vyhnout, pokud se před cestou dobře připravíme.

Především je důležité s sebou nosit vlastní lahev na pití. Na trhu jsou dnes dostupné lahve z různých materiálů, od skleněných, přes opakovaně používatelné plastové až po kovové. Stejně tak si s sebou na cesty můžete vzít vlastní hrnek, do kterého si připravíte čaj, nebo necháte udělat kávu.

Na cestách se stejně tak lze obejít i bez sáčků, stačí si vzít svůj vlastní, a nebo znovu použitelnou krabičku se svačinou. Totéž platí o látkových taškách a voskovaných ubrouscích, které nezaberou příliš místa, a často je využijete. V neposlední řadě by ekologický cestovatel neměl zapomenout na svůj vlastní příbor, minimálně nůž a lžíci.

Podobná pravidla platí, i pokud se účastníte kulturních akcí, kde si jídlo a pití nakoupíte ve stánku. Místo jednorázového příboru, kterým se jídlo stejně nejí příliš snadno, si můžete přinést vlastní z domova. Využijte také zálohované kelímky, jako je např. Nicknack.