Archiv rubriky: Nakupování

Nakupování – drogerie

Velkou část našeho plastového odpadu tvoří obaly od různých kosmetických a čisticích prostředků, které používáme pro osobní hygienu a úklid domácnosti. Tyto výrobky také často obsahují různé chemické látky, které škodí přírodě a mohou mít negativní efekt i na lidské zdraví.

Nakupování – oblečení

Většina oblečení, a to i oblečení známých značkových firem, je dnes vyrobena v Číně, Malajsii, nebo Indonésii. Obuv především v Číně a Indii. V zemích, které jsou pověstné extrémně nízkými mzdami, špatnými pracovními podmínkami a nedostatečnou ochranou přírody. Jejich nákupem můžeme přispět k ničení životního prostředí na druhé straně planety.

Nakupování – hračky a dětské zboží

Hračky by neměly odrážet jen módní trendy. Ty jsou velmi pomíjivé. Zkusme k výběru hračky přistupovat uvážlivě. Zamysleme se nad bezpečností hračky, zdravotní nezávadností, hořlavostí, vhodnost hračky vzhledem k věku dítěte, historii hračky – kde a jak daleko byla vyrobena. Existují také různé certifikáty, avšak žádný nevyjadřuje šetrnost k životnímu prostředí: Správná hračka: V této…
Číst více.

Nakupování – potraviny

Potraviny mají zásadní vliv na naše zdraví i na životní prostředí. Velká většina potravin je však balena do obalů, které pak tvoří hromady často nerecyklovatelného odpadu. Abychom snížili jejich produkci je potřeba si předem rozmyslet a zvážit:

Nakupování – vybavení domácnosti

Zařízení místností, ve kterých trávíme v průměru 80–90 % dne, má velký vliv na naše fyzické i duševní zdraví. Výběrem vhodných materiálů můžeme vytvořit prostředí přátelské k našemu zdraví i k životnímu prostředí. Trvanlivější vybavení budov šetří naše finance i dopady na životní prostředí v celém životním cyklu.